PKG.2B.310.CLLD82Z
Mfr.Part #
PKG.2B.310.CLLD82Z
Current Rating :
8A
Cable Opening :
0.283 ~ 0.323 (7.20mm ~ 8.20mm)
Diameter :
19.2mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
47mm
Free Hanging (In-Line); Panel Mount
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 10 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.310.CLLD82Z Overview
PKG.2B.310.CLLD82Z Features
2B series
PKG.2B.310.CLLD82Z Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.310.CLLD82Z Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER