PKG.2B.310.CLLD72
Mfr.Part #
PKG.2B.310.CLLD72
Cable Opening :
0.244 ~ 0.283 (6.20mm ~ 7.20mm)
Diameter :
19.2mm
Brass
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Current Rating :
8A
Length :
47mm
Bronze
Datasheets
PKG.2B.310.CLLD72
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 10 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.310.CLLD72 Overview
PKG.2B.310.CLLD72 Features
2B series
PKG.2B.310.CLLD72 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.310.CLLD72 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER