PKG.2B.310.CLLD52Z
Mfr.Part #
PKG.2B.310.CLLD52Z
Description
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
Bulkhead - Rear Side Nut
Mount :
Bulkhead, Free Hanging, Panel, Rear Side Nut
Number of Positions :
10
Current Rating :
8A
Length :
47mm
Shell Size - Insert :
310
Diameter :
19.2mm
Receptacle, Female Sockets
Ratings :
IP50
Cable Opening :
0.165 ~ 0.205 (4.20mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Termination :
Solder Cup
Color :
Silver
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 10 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.310.CLLD52Z Overview
PKG.2B.310.CLLD52Z Features
2B series
PKG.2B.310.CLLD52Z Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.310.CLLD52Z Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER