PKG.2B.308.CLLD99
Mfr.Part #
PKG.2B.308.CLLD99
Description
CONN RCPT FMALE 8P GOLD SLDR CUP
Length :
47mm
Cable Opening :
0.362 ~ 0.390 (9.20mm ~ 9.90mm)
Current Rating :
10A
Number of Positions :
8
Diameter :
19.2mm
Shell Size - Insert :
308
Operating Temperature :
-55°C~250°C
FEMALE
Datasheets
PKG.2B.308.CLLD99
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 8 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.308.CLLD99 Overview
PKG.2B.308.CLLD99 Features
2B series
PKG.2B.308.CLLD99 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.308.CLLD99 Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER