PKG.2B.308.CLLD62
Mfr.Part #
PKG.2B.308.CLLD62
Description
CONN RCPT FMALE 8P GOLD SLDR CUP
Current Rating :
10A
Number of Positions :
8
Shell Size - Insert :
308
Length :
47mm
Diameter :
19.2mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Cable Opening :
0.205 ~ 0.244 (5.20mm ~ 6.20mm)
Datasheets
PKG.2B.308.CLLD62
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 8 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.308.CLLD62 Overview
PKG.2B.308.CLLD62 Features
2B series
PKG.2B.308.CLLD62 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.308.CLLD62 Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER