PKG.2B.307.CYMD92
Mfr.Part #
PKG.2B.307.CYMD92
Description
CONN RCPT FMALE 7POS GOLD CRIMP
Termination :
Crimp
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Shell Size - Insert :
307
Cable Opening :
0.323 ~ 0.362 (8.20mm ~ 9.20mm)
Diameter :
19.2mm
Number of Positions :
7
Length :
47mm
Current Rating :
11A
Datasheets
PKG.2B.307.CYMD92
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 7 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.307.CYMD92 Overview
PKG.2B.307.CYMD92 Features
2B series
PKG.2B.307.CYMD92 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.307.CYMD92 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER