PKG.2B.307.CLLD92
Mfr.Part #
PKG.2B.307.CLLD92
Length :
47mm
Cable Opening :
0.323 ~ 0.362 (8.20mm ~ 9.20mm)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Current Rating :
11A
Diameter :
19.2mm
Datasheets
PKG.2B.307.CLLD92
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 7 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.307.CLLD92 Overview
PKG.2B.307.CLLD92 Features
2B series
PKG.2B.307.CLLD92 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.307.CLLD92 Circular Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER