PKG.2B.307.CLLD52Z
Mfr.Part #
PKG.2B.307.CLLD52Z
Diameter :
19.2mm
Cable Opening :
0.165 ~ 0.205 (4.20mm ~ 5.20mm)
Length :
47mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Current Rating :
11A
Silver
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 7 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.307.CLLD52Z Overview
PKG.2B.307.CLLD52Z Features
2B series
PKG.2B.307.CLLD52Z Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.307.CLLD52Z Circular Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER