PKG.2B.306.CYMD62
Mfr.Part #
PKG.2B.306.CYMD62
Description
CONN RCPT FMALE 6POS GOLD CRIMP
G
Pbfree Code :
yes
Cable Opening :
0.205 ~ 0.244 (5.20mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Current Rating :
12A
Length :
47mm
Free Hanging (In-Line); Panel Mount
ECCN Code :
EAR99
Termination :
Crimp
Diameter :
19.2mm
Datasheets
PKG.2B.306.CYMD62
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 6 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.306.CYMD62 Overview
PKG.2B.306.CYMD62 Features
2B series
PKG.2B.306.CYMD62 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.306.CYMD62 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER