PKG.2B.306.CLLD92
Mfr.Part #
PKG.2B.306.CLLD92
Description
CONN RCPT FMALE 6P GOLD SLDR CUP
Termination :
Solder Cup
Length :
47mm
Current Rating :
12A
Shell Size - Insert :
306
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diameter :
19.2mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Cable Opening :
0.323 ~ 0.362 (8.20mm ~ 9.20mm)
Receptacle, Female Sockets
Datasheets
PKG.2B.306.CLLD92
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 6 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.306.CLLD92 Overview
PKG.2B.306.CLLD92 Features
2B series
PKG.2B.306.CLLD92 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.306.CLLD92 Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER