PKG.2B.306.CLLD82Z
Mfr.Part #
PKG.2B.306.CLLD82Z
Description
CONN RCPT FMALE 6P GOLD SLDR CUP
Current Rating :
12A
Cable Opening :
0.283 ~ 0.323 (7.20mm ~ 8.20mm)
Diameter :
19.2mm
Length :
47mm
59.0μin 1.50μm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Termination :
Solder Cup
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 6 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.306.CLLD82Z Overview
PKG.2B.306.CLLD82Z Features
2B series
PKG.2B.306.CLLD82Z Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.306.CLLD82Z Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER