PKG.2B.305.CYMD82
Mfr.Part #
PKG.2B.305.CYMD82
Description
CONN RCPT FMALE 5POS GOLD CRIMP
Termination :
Crimp
Number of Positions :
5
Diameter :
19.2mm
Length :
47mm
Shell Size - Insert :
305
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Cable Opening :
0.283 ~ 0.323 (7.20mm ~ 8.20mm)
Current Rating :
14A
Chrome
Datasheets
PKG.2B.305.CYMD82
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 5 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.305.CYMD82 Overview
PKG.2B.305.CYMD82 Features
2B series
PKG.2B.305.CYMD82 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.305.CYMD82 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER