PKG.2B.305.CLLD99Z
Mfr.Part #
PKG.2B.305.CLLD99Z
Description
CONN RCPT FMALE 5P GOLD SLDR CUP
Termination :
Solder Cup
Cable Opening :
0.362 ~ 0.390 (9.20mm ~ 9.90mm)
Diameter :
19.2mm
Length :
47mm
Number of Positions :
5
Shell Size - Insert :
305
Current Rating :
14A
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 5 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.305.CLLD99Z Overview
PKG.2B.305.CLLD99Z Features
2B series
PKG.2B.305.CLLD99Z Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.305.CLLD99Z Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER