PKG.2B.305.CLLD82
Mfr.Part #
PKG.2B.305.CLLD82
Description
CONN RCPT FMALE 5P GOLD SLDR CUP
Number of Positions :
5
Cable Opening :
0.283 ~ 0.323 (7.20mm ~ 8.20mm)
Diameter :
19.2mm
Termination :
Solder Cup
Shell Size - Insert :
305
Current Rating :
14A
Length :
47mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
59.0μin 1.50μm
Datasheets
PKG.2B.305.CLLD82
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 5 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.2B.305.CLLD82 Overview
PKG.2B.305.CLLD82 Features
2B series
PKG.2B.305.CLLD82 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.2B.305.CLLD82 Circular Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER