PKG.1K.305.CYMC45
Mfr.Part #
PKG.1K.305.CYMC45
Description
CONN RCPT FMALE 5POS GOLD CRIMP
Shell Size - Insert :
305
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Number of Positions :
5
Cable Opening :
0.161 ~ 0.177 (4.10mm ~ 4.50mm)
Termination :
Crimp
Current Rating :
9A
Datasheets
PKG.1K.305.CYMC45
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 5 Positions Crimp Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.1K.305.CYMC45 Overview
PKG.1K.305.CYMC45 Features
1K series
PKG.1K.305.CYMC45 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.1K.305.CYMC45 Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER