PKG.0B.304.CLLD56
Mfr.Part #
PKG.0B.304.CLLD56
Description
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Shell Size - Insert :
304
Current Rating :
7A
Length :
35.5mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Number of Positions :
4
Diameter :
12.4mm
Cable Opening :
0.209 ~ 0.220 (5.30mm ~ 5.60mm)
1 (Unlimited)
Datasheets
PKG.0B.304.CLLD56
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 4 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.0B.304.CLLD56 Overview
PKG.0B.304.CLLD56 Features
0B series
PKG.0B.304.CLLD56 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.0B.304.CLLD56 Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER