PKG.0B.304.CLLD52
Mfr.Part #
PKG.0B.304.CLLD52
Description
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Shell Size - Insert :
304
Cable Opening :
0.165 ~ 0.205 (4.20mm ~ 5.20mm)
Length :
35.5mm
Number of Positions :
4
Current Rating :
7A
Diameter :
12.4mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Brass
Datasheets
PKG.0B.304.CLLD52
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 4 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.0B.304.CLLD52 Overview
PKG.0B.304.CLLD52 Features
0B series
PKG.0B.304.CLLD52 Applications
There are a lot of LEMO
PKG.0B.304.CLLD52 Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER