PKG.0B.303.CLLD52Z
Mfr.Part #
PKG.0B.303.CLLD52Z
Description
CONN RCPT FMALE 3P GOLD SLDR CUP
Length :
35.5mm
Number of Positions :
3
Shell Size - Insert :
303
Cable Opening :
0.165 ~ 0.205 (4.20mm ~ 5.20mm)
Diameter :
12.4mm
Current Rating :
8A
Operating Temperature :
-55°C~250°C
0B
Receptacle, Female Sockets Brass Free Hanging (In-Line); Panel Mount 3 Positions Solder Cup Gold Chrome Bulk G Push-Pull
PKG.0B.303.CLLD52Z Overview
PKG.0B.303.CLLD52Z Features
0B series
PKG.0B.303.CLLD52Z Applications
There are a lot of LEMO
PKG.0B.303.CLLD52Z Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER