PHP00603E65R7BST1
Mfr.Part #
PHP00603E65R7BST1
Description
RES SMD 65.7 OHM 0.1% 3/8W 0603
Resistance :
65.7Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Length :
1.6256mm
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Series :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
21 Weeks
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
375mW