PHP00603E5831BST1
Mfr.Part #
PHP00603E5831BST1
Description
RES SMD 5.83K OHM 0.1% 3/8W 0603
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
375mW
Resistance :
5.83kOhms
Factory Lead Time :
26 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Series :
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Length :
1.6256mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C