PHP00603E5360BST1
Mfr.Part #
PHP00603E5360BST1
Description
RES SMD 536 OHM 0.1% 3/8W 0603
Published :
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Resistance :
536Ohms
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
Max Power Dissipation :
375mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Length :
1.6256mm
Max Operating Temperature :
155°C