PHP00603E51R1BST1
Mfr.Part #
PHP00603E51R1BST1
Description
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 3/8W 0603
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Height :
508μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Max Power Dissipation :
375mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
51.1Ohms
Length :
1.6256mm
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C