PHP00603E4811BBT1
Mfr.Part #
PHP00603E4811BBT1
Description
RES SMD 4.81K OHM 0.1% 3/8W 0603
Length :
1.6256mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
21 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
4.81kOhms
Max Power Dissipation :
375mW
Published :
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm