PHP00603E4171BBT1
Mfr.Part #
PHP00603E4171BBT1
Description
RES SMD 4.17K OHM 0.1% 3/8W 0603
Length :
1.6256mm
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Resistance :
4.17kOhms
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
375mW