P0402Y3300BNT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P0402Y3300BNT
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
P 0402 Y 3300 B N TR
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
330 Ohms
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Ratings :
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Product Status :
Active
Series :
P
Supplier Device Package :
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.63mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Datasheets
P0402Y3300BNT
Vishay / Sfernice P0402Y3300BNT
P Series, Thin Film, 330 Ohms, 0.063W, 1/16W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C