NSP500JB-9R1
Mfr.Part #
NSP500JB-9R1
Description
RES 9.1 OHM 5% 5W AXIAL
Power (Watts) :
5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
9.1Ohm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.374 x 0.354 Rectangularx0.866L 9.50mmx9.00mmx22.00mm
Lead Diameter :
0.8 mm
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Datasheets
NSP500JB-9R1
FIXED RESISTOR, 9.1Ohm, 5W, Wirewound,