NSP500JB-13R
Mfr.Part #
NSP500JB-13R
Description
RES 13 OHM 5% 5W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Tolerance :
±5%
Lead Diameter :
0.8 mm
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
5W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.374 x 0.354 Rectangularx0.866L 9.50mmx9.00mmx22.00mm
Resistance :
13Ohm
Datasheets
NSP500JB-13R
FIXED RESISTOR, 13Ohm, 5W, Wirewound,