MXJBHJI7M3728
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MXJBHJI7M3728
Manufacturer
Meritek
Description
HC49S 12PF 30/50PPM -40/85C 7.3
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Crystals
Frequency Stability :
±50ppm
Series :
MXJ
Frequency :
7.3728 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.165 (4.20mm)
Operating Mode :
Fundamental
Product Status :
Active
Load Capacitance :
12pF
Frequency Tolerance :
±30ppm
Type :
MHz Crystal
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C