MXJBAFC25M0
Mfr.Part #
MXJBAFC25M0
Description
HC49S 12PF 10/20PPM -20/70C 25M
Frequency :
25 MHz
Load Capacitance :
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Operating Mode :
Fundamental
Height - Seated (Max) :
0.165 (4.20mm)
Frequency Stability :
±20ppm
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance :
±10ppm