MXJBAFC24M0
Mfr.Part #
MXJBAFC24M0
Description
HC49S 12PF 10/20PPM -20/70C 24M
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Type :
MHz Crystal
Series :
MXJ
Frequency :
24 MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Package :
Strip
Operating Mode :
Fundamental
Height - Seated (Max) :
0.165 (4.20mm)
Frequency Tolerance :
±10ppm
Load Capacitance :
12pF
Frequency Stability :
±20ppm