MXJBAFC16M0
Mfr.Part #
MXJBAFC16M0
Description
HC49S 12PF 10/20PPM -20/70C 16M
Height - Seated (Max) :
0.165 (4.20mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Type :
MHz Crystal
Load Capacitance :
12pF
Frequency Tolerance :
±10ppm
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency :
16 MHz
Package :
Strip
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms