MXJBAFC12M0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MXJBAFC12M0
Manufacturer
Meritek
Description
HC49S 12PF 10/20PPM -20/70C 12M
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Crystals
Load Capacitance :
12pF
Type :
MHz Crystal
Frequency :
12 MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency Stability :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.165 (4.20mm)
Package :
Strip
Frequency Tolerance :
±10ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C