MQ120R0L
Mfr.Part #
MQ120R0L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
1812 (4532 Metric), J-Lead
Datasheet
Download
Description
MQ120R0L 0.05% REELED
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Foil
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±0.05%
Series :
MQ
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.087 2.20mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
2-SMD
Resistance :
120Ohms
Package / Case :
1812 (4532 Metric), J-Lead
Datasheets
MQ120R0L
MQ Series, Metal Foil, 120Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -65°C~175°C