MMF-25FRE1R
Mfr.Part #
MMF-25FRE1R
Description
RES SMD 1% 1/4W MELF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
1Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
Datasheets
MMF-25FRE1R
MMF Series, Metal Film, 1Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C