MMA02040D2212DB300
Mfr.Part #
MMA02040D2212DB300
Description
RES 22.1KOHM 0.5% 2/5W MELF 0204
Resistance :
22.1kOhms
Tolerance :
±0.5%
Operating Supply Voltage :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Vishay MMA02040D2212DB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 22.1kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.5%, -55°C~155°C