MMA02040C3922FB000
Mfr.Part #
MMA02040C3922FB000
Description
RES 39.2K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Resistance :
39.2kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Military Standard :
Not
Contact Plating :
Tin
Composition :
Thin Film
Diameter :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Supply Voltage :
200V
Lead Free :
Lead Free
Series :
MMA - Professional
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Published :
Supplier Device Package :
Length :
3.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Vishay MMA02040C3922FB000
MMA - Professional Series, Thin Film, 39.2kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C