MMA02040C3921FB000
Mfr.Part #
MMA02040C3921FB000
Description
RES 3.92K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Operating Supply Voltage :
200V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.6mm
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Military Standard :
Not
Resistance :
3.92kOhms
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay MMA02040C3921FB000
MMA - Professional Series, Thin Film, 3.92kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C