MMA02040C3400FB300
Mfr.Part #
MMA02040C3400FB300
Description
RES 340 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
MELF, 0204
Radiation Hardening :
No
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Length :
3.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Supply Voltage :
200V
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
340Ohms
Military Standard :
Not
Vishay MMA02040C3400FB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 340Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C