MMA02040C1470FB300
Mfr.Part #
MMA02040C1470FB300
Description
RES 147 OHM 1% 2/5W MELF 0204
2
Length :
3.6mm
Diameter :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Supply Voltage :
200V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Factory Lead Time :
6 Weeks
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
147Ohms
Lead Free
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Vishay MMA02040C1470FB300
MMA - Professional Series, Thin Film, 147Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C