MLF12JTD82K0
Mfr.Part #
MLF12JTD82K0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
MELF, 0207
Description
RES 82K OHM 5% 1/2W MELF 0207
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
82kOhm
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
Package / Case :
MELF, 0207
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Factory Lead Time :
12 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Construction :
Cylindrical
Mount :
MLF
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
300V