MCU08050D2320BP100
Mfr.Part #
MCU08050D2320BP100
Manufacturer
Vishay
Description
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/8W 0805
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
232Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Depth :
1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
MCU - Precision
Voltage - Rated DC :
100V
Height :
450μm
Power Rating :
125mW
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%