MCT06030D4220BP500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MCT06030D4220BP500
Manufacturer
Vishay
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistance :
422Ohm
Height :
558.8μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Anti-Sulfur
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Published :
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
yes
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm