MCR03EZPJ203
Mfr.Part #
MCR03EZPJ203
Description
RES SMD 20K OHM 5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Factory Lead Time :
3 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Mount :
Surface Mount
Resistance :
20kohm
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RECTANGULAR
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
MCR03EZPJ203
ROHM Semiconductor MCR03EZPJ203
FIXED RESISTOR MCR Series, Thick Film, 20kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C