MCR03EZPFX9312
Mfr.Part #
MCR03EZPFX9312
Description
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
93.1kOhm
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
0603 (1608 Metric)
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm