MCR03EZPFX4703
Mfr.Part #
MCR03EZPFX4703
Description
RES SMD 470K OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
470kOhm
Max Power Dissipation :
100mW
Published :
Radiation Hardening :
No
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W