MCR03EZPFX2050
Mfr.Part #
MCR03EZPFX2050
Description
RES SMD 205 OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
2
Mounting Feature :
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Automotive AEC-Q200
Resistance :
205Ohm
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Datasheets
MCR03EZPFX2050
ROHM Semiconductor MCR03EZPFX2050
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 205Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C