MCR01MZPF1243
Mfr.Part #
MCR01MZPF1243
Description
RES SMD 124K OHM 1% 1/16W 0402
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
124 kOhms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
0.016 (0.40mm)
Other Names :
RHM124KLTR
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Supplier Device Package :
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Positronic
Composition :
Thick Film
Features :
Automotive AEC-Q200
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
1 (Unlimited)
Brand :
Amphenol Positronic
Subcategory :
D-Sub Connectors
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Datasheets
MCR01MZPF1243
ROHM Semiconductor MCR01MZPF1243
MCR Series, Thick Film, 124 kOhms, 0.063W, 1/16W, ±1%, -55°C ~ 155°C