MCR006YZPF4301
Mfr.Part #
MCR006YZPF4301
Description
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/20W 0201
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
Voltage - Rated DC :
25V
Max Power Dissipation :
50mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Power Rating :
50mW
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
STANDARD: TS 16949
Resistance :
4.3kOhm
254μm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Chip
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
yes
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±1%
Datasheets
MCR006YZPF4301
ROHM Semiconductor MCR006YZPF4301
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 4.3kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C