MCR006YRTJ624
Mfr.Part #
MCR006YRTJ624
Description
RES SMD 620K OHM 5% 1/20W 0201
0201 (0603 Metric)
Reference Standard :
TS 16949
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
50mW
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
620kOhm
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Max Power Dissipation :
50mW
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.05W
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Published :
Datasheets
MCR006YRTJ624
ROHM Semiconductor MCR006YRTJ624
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 620kOhm, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~125°C