MCR006YRTF8062
Mfr.Part #
MCR006YRTF8062
Description
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/20W 0201
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Power Rating :
50mW
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Max Power Dissipation :
50mW
Resistance :
80.6kOhm
Datasheets
MCR006YRTF8062
ROHM Semiconductor MCR006YRTF8062
MCR Series, Thick Film, 80.6kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C